Ziemia

Snowkite/Iceboarding/Bojery

Snowkite Mazury - kursy, szkolenia na Mazurach
2012-11-14
W tym roku poszerzyliśmy ofertę szkoleń i kursów z latawcami o snowkite (zimowa odmiana kitesurfingu), czyli jazdę na desce snowboardowej lub nartach po zamarźniętych jeziorach lub polach pokrytych śniegiem. Osiągane prędkości (do 100 km/h) oraz wysokie skoki, dochodzące do kilkunastu metrów, gwarantują niezapomniane wrażenia! Szkolenia odbywają się na Mazurach, na jeziorze Śniardwy - w zależności od kierunku wiatru, w Nowych Gutach lub Okartowie. Po dalsze szczegóły kliknij 'więcej'.
więcej
Iceboarding
2011-01-15
ICEBOARD – Jest to specjalna deska ze strapami oraz zamocowanymi pod nią płozami (łyżwami), napędzana pędnikiem takim jak w windsurfingu. Konstrukcja, podobnie jak w bojerze nie jest zbyt skomplikowana, a ślizgi dają dużo frajdy.
więcej
Snowkite
2012-11-13
Snowkite – to zimowa odmiana kitesurfingu. Jest to sport łączący latawiec pociągowy ze snowboardem, nartami lub łyżwami. Do uprawiania snowkitingu, podobnie jak w przypadku iceboardingu i bojerów potrzebny jest wiatr oraz duża przestrzeń (może to być zamarźnięty zbiornik wodny lub jakaś łąka u sąsiada – uwaga na druty wysokiego napięcia). Oczywiście góry również wchodzą w grę, ale na Mazurach ich nie ma. Do snowkitingu niezbędne są: kask i ochraniacze, ponieważ bliskie spotkanie I-go stopnia ze zmarźniętą ziemią lub lodem nie należy do przeżyć przyjemnych, szczególnie przy prędkościach nawet do 100 km/h. Nie wspominając o skokach na kilkanascie metrów w górę.
więcej
Bojery Rys Historyczny
2010-12-26
Materiał przesłany przez: Marcina Makala z Suwałk.
więcej
Bojery
2010-12-28
Bojery - inaczej żeglarstwo lodowe; bojer, czyli ślizg lodowy jest to pojazd napędzany siłą wiatru, poruszający się po lodzie dzięki przymocowanym do nich płozom. Napęd stanowi żagiel.
więcej
więcej

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do Szkoły Kitesurfingu Banana Kitesurf w Chałupach!

W ofercie m.in. Kursy na Asystenta Instruktora IKO!


 

KITESURFING MAZURY - Sprawdź prognozę na:  http://www.windguru.cz/pl/index.php?sc=417 lub www.meteo.pl

 

Produkcja Filmowa: www.manavisuals.com


Filmowanie i fotografia nieruchomości: www.wideonieruchomosci.com.pl