Woda

Woda, według Wikipedii ;) to tlenek wodoru (nazwa systematyczna IUPAC: oksydan) – związek chemiczny o wzorze H2O, występujący w warunkach standardowych w stanie ciekłym. W stanie gazowym wodę określa się mianem pary wodnej, a w stałym stanie skupienia – lodem. Słowo woda jako nazwa związku chemicznego może się odnosić do każdego stanu skupienia.

Woda jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla substancji polarnych. Większość występującej w przyrodzie wody jest "słona" (około 97,38%), tzn. zawiera dużo rozpuszczonych soli, głównie chlorku sodu. W naturalnej wodzie rozpuszczone są gazy atmosferyczne, z których w największym stężeniu znajduje się dwutlenek węgla.

Na Mazurach wody mamy pod dostatkiem. Dzięki temu mogą się tu rozwijać najróżniejsze odmiany sportów wodnych, o których szerzej w poszczególnych kategoriach.

I pamiętajcie - mieszkać na Mazurach i nie umieć pływać to wstyd! :)

Najnowsze artykuły:

Kursy na Asystenta Instruktora i Instruktora IKO - Banana Kitesurf
2018-04-10 | Kategoria: Kitesurfing
Zapraszamy do Szkoły Banana Kitesurf w Chałupach. W ofercie m. in.: lekcje kitesurfingu, lekcje surfingu, serwis kite (naprawy linek, wymiana korków), kursy na Asystenta Instruktora i Instruktora IKO.
więcej
Kitesurfing - Kursy IKO w Chałupach
2018-04-10 | Kategoria: Kitesurfing
Zapraszam wszystkich chętnych na kursy kitesurfingu do Chałup. Banana Kitesurf to szkoła dla Ciebie!
więcej
Jet Pack - Sun Port Stare Sady
2016-07-06 | Kategoria: Skutery Wodne
Połączenie mocy skutera wodnego i specjalnie skonstruowanego urządzenia, jakim jest jetpack, daje możliwość unoszenia się nad wodą. Dzieje się tak dlatego, że cała moc silnika skierowana jest – za pośrednictwem kilkunastometrowego węża – do konstrukcji, którą masz na swoich plecach. Woda wydobywająca się z jetpacka pod wpływem wysokiego ciśnienia pozwala nacieszyć się wysokością i wykonywać zabawne ewolucje.
więcej
WOSiR Szelment (Suwałki) - Wyciąg nart wodnych
2016-07-06 | Kategoria: Wakeboarding/Narty wodne
Elektryczny wyciąg linowy nart wodnych umiejscowiony jest przy trawiastej plaży, przy której znajduje się też budynek zaplecza socjalno-sanitarnego oraz kładka piesza z wieżą schodową.
więcej
Wietnam
2016-11-01 | Kategoria: Kitesurfing
Podczas zimowych wyjazdów do Wietnamu, oprócz nauki kitesurfingu, zajmuję się również produkcją filmów. Zapraszam do obejrzenia krótkiego promo ze szkółki w której pracuję - C2Sky Kite Center.
więcej
więcej

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do Szkoły Kitesurfingu Banana Kitesurf w Chałupach!

W ofercie m.in. Kursy na Asystenta Instruktora IKO!


 

KITESURFING MAZURY - Sprawdź prognozę na:  http://www.windguru.cz/pl/index.php?sc=417 lub www.meteo.pl

 

Produkcja Filmowa: www.manavisuals.com


Filmowanie i fotografia nieruchomości: www.wideonieruchomosci.com.pl