Powietrze

Paralotnie

WINTER MASURIA PARAMOTOR CUP PISZ 2013
2014-08-08
Burmistrz Pisza Jan Alicki, wraz ze Starostą Piskim Andrzejem Nowickim oraz Wicestarostą Markiem Wysockim zapraszają na pierwsze zimowe zawody paralotniowe pod nazwą „WINTER MASURIA PARAMOTOR CUP PISZ 2013”, które odbędą się 15-17 lutego 2013 roku w Piszu. Głównymi organizatorami są: Aeroklub Polski, Starostwo Powiatowe w Piszu, Burmistrz Pisza, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, Piski Dom Kultury, Poseł na Sejm RP Zbigniew Włodkowski. Partnerzy imprezy to Mazurskie Stowarzyszenie Mazury Paralotnie i „FML” - grupa działająca społecznie w Piszu i Orzyszu.
więcej
Spotkanie Paralotniowe Orzysz 2012
2012-08-14
Film z relacją ze Spotkania Paralotniowego Orzysz 2012.
więcej
Szkolenia Paralotniowe na Mazurach
2012-05-19
Szkolenia paralotniowe na Mazurach przeprowadzane w terminach maj, lipiec, sierpień. Termin precyzyjny kursu ustalamy z kursantami jeżeli znajdzie się grupa chętnych minimum 5-6 osób.
więcej
Rys historyczny
2012-05-19
Paralotnia, zwana też glajtem lub parapentem, jest rodzajem szybowca o miękkim płacie nośnym (miękkopłat). Wywodzi się w prostej linii od tzw. spadochronów szybujących, od których odróżnia się dużo większą doskonałością i sterownością. Używana jest głównie do celów rekreacyjnych i sportowych.
więcej
Parapiknik 2010 - Orzysz
2011-11-15
W dniach 2-4 Lipca 2010 roku podczas Dni Orzysza, nad orzyskim niebem można było podziwiać paralotniarzy z całej Polski, którzy odwiedzili pierwszą edycję imprezy pod nazwą Parapiknik.
więcej
Parapiknik 2011 - Orzysz
2012-05-19
Stowarzyszenie Gekon Glide Club po raz drugi organizuje w gościnnej gminie Orzysz Mazurski Piknik Paralotniowy - PARAPIKNIK 2011. Główną ideą Parapikniku jest promocja regionu nie tylko w środowisku lotniczym, ale także zainteresowanie nim potencjalnych, przyszłych amatorów sportów lotniczych. Parapiknik poza integracją miłośników latania , ma zachęcić do aktywnych form spędzania czasu i popularyzować sporty lotnicze.
więcej
więcej

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do Szkoły Kitesurfingu Banana Kitesurf w Chałupach!

W ofercie m.in. Kursy na Asystenta Instruktora IKO!


 

KITESURFING MAZURY - Sprawdź prognozę na:  http://www.windguru.cz/pl/index.php?sc=417 lub www.meteo.pl

 

Produkcja Filmowa: www.manavisuals.com


Filmowanie i fotografia nieruchomości: www.wideonieruchomosci.com.pl